Dnes vyšlo 15 článků

Apple vyvíjí nový ovladač pro hbité prsty hráčů na iOS

Apple vyvíjí nový ovladač pro hbité prsty hráčů na iOS

Společnost Apple vyvíjí nový ovladač pro hry na zařízeních s iOS. Plánuje dostat na trh komponent, který bude přitažlivý pro zájemce o hry na senzorových displejích.

Pokud je informace pravdivá, bude zařízení od Apple konkurovat řešení iControlpad a Gametel Wireless Controller pro iPhone a pro iPad – iCade joysticku Fling. Vývoj podobného řešení je pro Apple perspektivní, protože hraní her je v mobilních zařízeních na vzestupu.

Podle společnosti Distimo právě stahování her z Apple App Store dosáhlo u placených služeb v únoru cca polovinu obratu. Například série her Angry Birds od Rovio nepotřebuje složité ovládání a může se ovládat jedním prstem.

Zvyšuje se také podíl her prodávaných v online obchodu Apple, které potřebují složitější ovládání. Tyto hry byly většinou vytvořeny pro jiná zařízení a pro iOS byly pouze „adaptovány“.

Apple potřebuje komerční úspěch prodeje iPadu třetí generace. Proto se snaží pro displej Retina s rozlišením 2048 x 1536 bodů najít co nejširší využití. A hráči her jsou nepochybně zajímavým segmentem trhu.

Zdroj: AnandtechITProportal

Štítky: , , ,

Komentáře

Nahoru