Dnes vyšlo 15 článků

Apple vyslal do světa svá auta. Proč?

Lidé v Americe v poslední době stále častěji pozorují auta s logem Apple. Mají na střeše obrovské kamery, ale nikdo neví, co vlastně mapují. Pracují jen na vylepšení Apple Maps nebo je to předzvěst Apple car?

Upřímně to nikdo neví. Obě možnosti jsou více pravděpodobné, budeme rádi za váš názor.

Víc dat pro Apple Mapy

V roce 2012 nahradily Apple Maps na iPhonu Google Mapy, ale moc úspěchu nepobraly. Spíš se staly terčem mnoha vtípků a bylo to zcela oprávněné. Bylo v nich mnoho chyb a nepřesností – třeba některé trasy vedly přímo do řek. Byl to takový průšvih, že se později musel Tim Cook veřejně omluvit a nahradit manažera zodpovědného za mapy.

Google Mapy mají navrch, nejen co se týče přesnosti, ale také ve Street View. Tahle technologie, která vám umožní skutečně navštívit jakékoliv místo na zemi, je prostě bombastická. Je tedy možné, že Apple pracuje na vlastní verzi Street View. TechInsider vyslovil domněnku, že možná pracují na denním + nočním Street View. Auta jsou totiž pozorována také v noci.

Na druhou stranu Apple třeba pracuje jen na zlepšení přesnosti map. Kdo ví.

Pak je tu ovšem ještě jedna možnost, ve kterou doufají všichni nadšení Apple fanoušci.

applemaps

Takhle vyfotil auto Apple @mkarolian

První krok k Apple car

Kamery možná zachycují data, která se využijí pro Apple car. Apple už na vlastním autě pracuje, Elon Musk z Tesly tomu projektu říká „veřejné tajemství“. Auto bude elektrické, možná samořídící. Detailní mapy se mu každopádně budou hodit.

Ovšem všechno jsou to jen spekulace. Existuje mnoho dalších důvodů, proč Apple vyslal do ulic svá auta. Tyto jsou nejpravděpodobnější, ale to neznamená, že pravdivé.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru