Dnes vyšlo 15 článků

Apple vydává důležitou aktualizaci, která chrání před nebezpečným malwarem

Bezpečnostní pracovníci identifikovali tříhlavé monstrum, které dokáže uchovávat záznam zvuku, získat hesla, číst textové zprávy, nahrávat hovory a sledovat uživatele. Všechny verze od iOS 9.3.4 a nižší jsou zranitelné.

Útok využívá mobilní spyware produkt „Pegasus“, který vytvořila NSO Group, izraelská kybernetická válečná společnost. Bezpečnostní analytici ze společností Citizen Lab a Lookout pracovali přímo se společností Apple, aby identifikovali hrozbu a vytvořili potřebná opatření.

apple-1284223_1280

iOS zařízení s verzí 9.3.4 a nižší jsou v ohrožení. Zdroj: Pixabay

V současné době Apple vydal aktualizaci iOS 9.3.5, která zahrnuje náplast na tuto zranitelnost. Původně měla být verze iOS 9.3.4 poslední verzí před vydáním nového iOS 10, ale plány se kvůli této hrozbě změnily. Aktualizace je nyní k dispozici pro všechna iOS zařízení.

Pokud používáte iOS 9.3.4 či nižší, měli byste okamžitě své zařízení aktualizovat.

Zdroj: The Next Web

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru