Dnes vyšlo 15 článků

Apple vybuduje v Arizoně datové centrum za 2 miliardy dolarů

Apple má v posledním měsíci samá nej. Dalším nej je, že se jedná o jednu z největších investic v historii Applu. Dvoumiliardová investice by měla přeměnit zkrachovalou továrnu na safír v datové centrum, která se nachází v Arizoně.

Původně chtěl Apple v Mese poblíž Phoenixu vyrábět safírová skla pro své iPhony, ale z projektu nakonec sešlo, kvůli tomu, že firma GT Advanced Technologies oznámila krach z důvodu, že se jim nepodařilo vyrobit uspokojující množství safíru v dostatečné kvalitě. A tak gigant mění plány. Obrovské prostory o výměře 120 tisíc metrů čtverečných, na kterých krachující továrna stojí, se změní v jejich další obrovské datové centrum.

applehq

“Tento multimilardový projekt, je jedna z našich největších investic“, uvedla mluvčí Applu Kristin Huguetová. “Datové centrum v Arizoně bude sloužit jako řídící středisko naší globální sítě“, dodala Kristin.

Zajímavostí je, že celé středisko bude ze sta procent pohánět obnovitelné energie. Poskytnout by mělo celkem dalších 300500 pracovních pozic a na plný úvazek bude zaměstnávat až 150 lidí.

zdroj: bloomberg

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru