Apple vybuduje dvě nová centra výzkumu a vývoje v Číně

Apple plánuje vybudování dvou výzkumných a vývojových center v Číně, konkrétně v Šanghaji a Suzhou. Zároveň má v plánu vynaložit 507 milionů dolarů na výzkumné iniciativy v zemi.

Cupertinská společnost chce rozvíjet technickou odbornost země a získat absolventy z různých čínských vysokých škol, jako například z Peking University, Tsinghua University a Shanghai Jiaotong University. Dále technologický gigant naváže partnerství s tamními školami, aby mohl studentům poskytovat stáže ve svých výzkumných centrech.

V uplynulých letech se společnost snažila udržet si v Číně přední postavení, protože právě Čína je největší trh se smartphony. Nicméně iPhone v této zemi zaznamenal pokles, protože jsou zde oblíbenější nativní chytré telefony za relativně nižší ceny.

iphone-6-458153_1280

Zdroj: Pixabay

Zdroj: iDropNews

Štítky: , ,

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru