Boj mezi Applem a Samsungem. V soudním sporu se rozhoduje o 380 mil. dolarů

Boj mezi Applem a Samsungem. V soudním sporu se rozhoduje o 380 mil. dolarů

Další hádky mezi Apple a Samsungem dospěly v soudní spor. Samsung údajně porušil patenty Applu a vydělal na nich přes 3 miliardy dolarů. Apple chce navrácení škody.

Nastalo opět silné napětí mezi technologickými firmami. Ano, opět je řeč o Apple a Samsungu. Aktuální hádky dospěly až v další spor, který se bude řešit soudem. Důvod? Pro údajné porušení patentů, které vede kalifornská společnost. Zástupce Applu Ha­rold McEl­hin­ny uveřejnil ve středu před soudní porotou, že Samsung by měl jim zaplatit astronomickou sumu o výši 379,8 milionů dolarů (8 mld. Kč) jako odškodné za porušení zmiňovaných patentů na iPhone. Zástupce Samsungu druhé strany William Pri­ce však oznámil, že jihokorejský výrobce by měl zaplatit jenom 52,7 mil. amerických dolarů (1,1 mld. Kč). Nevrhnutá suma je dle jeho slov několikanásobně vyšší, než na jakou má Apple ve skutečnosti nárok.

Samsung vyrobil údajně 10,7 mil. zařízení, které porušují patenty Applu. Tyto patenty měly Samsungu přinést zisk o výšce 3,5 miliard dolarů.

“Na konci tohoto případu vy rozhodnete, jakou část z 3,5 miliardy dolarů by měl Samsung oprávněně vrátit Applu za škody, které napáchal na nás.” komentoval situaci McEl­hin­ny (Apple) soudní porotě.

Zástupce Samsungu však argumentoval vysokou sumou – “Apple jednoduše žádá vyšší sumu, než na jakou má nárok.” Zapomenul též, že zákazníci si nevybrali produkty Samsungu proto, že se podobaly na Apple iPhone, ale z toho důvodu, že se lišily cenou a velikostí obrazovky.

Jak celý tento soudní spor dopadne si musíme ještě počkat. Jakou sumu byste určili vy (v roli soudce) pro Samsung?

zdroj/foto: www.mojandroid.sk

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru