Apple vrací do továrny miliony iPhonů

Apple vrací do továrny miliony iPhonů

Společnost Foxconn čekají těžké časy

Řešení celé situace totiž Foxconn vyjde na stovky milionů dolarů, téměř dvě třetiny zisku z minulého roku. A o jaký problém se vlastně jedná? Společnost musela do výrobních podniků vrátit 5 až 8 milionů iPhonů, které nevykazují dostatečnou kvalitu. Firma je bude muset rozebrat a znovu sestavit za použití náhradních dílů.

Výroba iPhonů je náročná na kvalitní ruční práci, s každým novým modelem se výroba ještě komplikuje. Každý kus spolyká 32 dolarů na montáž. Nedostatečná výstupní kontrola a přešlapy pracovníků pak vedly ke krizi, kterou teď firma musí napravit – a podle zákulisních informací se zdaleka nejedná o první kiks.

Poptávka vysoce převyšuje nabídku a Foxconn nestíhá budovat další montážní linky. Zaškolení pracovníků je náročné a požadavky na jejich dovednosti a zkušenost vysoké. Očekává se, že Foxconn bude muset nekvalitní výrobky rozebrat, nahradit nekvalitní součástky a výrobky opět uvést na trh, což bude náročné nejen finančně, ale i co do úsilí pro zabezpečení plynulosti výroby. Jak nastalá situace ovlivní prodeje firmy Apple ve světě, zatím není zřejmé.

Zdroj: https://tech.sme.sk

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru