Dnes vyšlo 15 článků

Chce Apple udělat revoluci ve virtuální realitě?

Virtuální realita je neprobádaným mořem, které se stále více a více zkoumá. Vědci a dokonce i běžní lidé si uvědomuji neuvěřitelný potenciál, vždyť si jen nasadíte brýle a rázem jste v naprosto jiné dimenzi. Můžete si vychutnávat tropů, objevovat neprobádané, vyzkoušet si znásilnění a podobně. 

Brýle, které dokáží nám, běžným smrtelníkům, promítat virtuální realitu má již například Samsung, Google, Oculus anebo dokonce HTC. Ale co ten největší hráč ze všech? Co společnost, která produkuje jedny z nejváženějších a zároveň dle dlouhodobých statistik nejlepší produkty? Ano, řeč je o kalifornském Applu. Jak to s ním však vypadá v boji o “virtuální prvenství”?

Virtual-Reality-Headset

Apple pracoval na virtuální realitě již před lety

„Virtuální realita je skvělá a má velmi zajímavé využití,” řekl nedávno současný ředitel společnosti Tim Cook. Dle nejnovějších zpráv dokonce Apple pracoval na virtuální realitě již za doby Steva Jobse, projekt byl však kvůli tehdejší době pozastaven. Apple je však zase na koni! Již nyní najal stovky zaměstanců, kteří dle dostupných informací tvrdě pracují na budoucnosti virtuální reality.

Na virtuální realitě od Applu se podílí i ten nejlepší z oboru

V týmu pracuje i Doug Bowman, což je expert oboru, jenž se podílel na vývoji výše zmíněných brýlí Oculus Rift anebo HTC Vive. Na začátku roku navíc Apple přetáhl i několik zaměstnanců z Microsoftu, kteří se v minulosti podíleli na vývoji jejich brýli HoloLens.

Společnost masivně získává patenty

Dalším důkazem, že Apple chce udělat revoluci i v tomto směru je řada patentů, které masivně získává koupí startupů jako jsou Metaio, Faceshift a Emotient. No, musíme jen čekat. Třeba nás i tento kalifornský gigant mile překvapí.

foto: geeky-gadgets

Komentáře

Nahoru