Dnes vyšlo 15 článků

Apple vidí v Samsungu konkurenci

Apple vidí v Samsungu konkurenci

Apple chce odříznout Samsung od všeho v souvislosti s plánovaným čipem pro budoucí iPhony a iPady. „Apple vyloučil svého korejského soupeře z projektu na rozvoj procesorů A7,“ píše deník přímo z Korei.

Minulý měsíc začalo prosakovat, že Apple vyvíjí nový produkt založený na 20 nanometrové technologii. Představení je plánováno na rok 2014. Logicky by se očekávalo, že bude spolupracovat se Samsungem. Apple a Samsung byli partnery ve vývoji čipů po dlouhá léta, ale vztah zřejmě začala komplikovat hrozba konkurence a také série soudních sporů ohledně patentů.

Tento strategický krok má tak oddálit Samsung od vývoje. Z projektu nemají unikat informace, které by mohly pomoci Samsungu upevnit si svoji silnou pozici na trhu.

Podle jihokorejského tisku si firma Apple pro spolupráci zvolila taiwanskou firmu TSMC – Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Ta už podle médií začala kontaktovat partnery ohledně úkolů spojených s vývojem. Samsung se tak ocitá mimo hru.

Otázkou však zůstává, zda si Apple nějak pomůže, když zvolí spolupráci s firmou, se kterou nemá zkušenosti.

Zdroj: news.cnet.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru