Apple ve své zdravotní aplikaci zapomněl na menstruaci

Apple ve své zdravotní aplikaci zapomněl na menstruaci

Vagína. Jejím úkolem je rodit děti, dělat podivné zvuky při sexu, krvácet a produkovat hlen, který se některým lidem s větší fantazií zdá podobný cestičkám slimáků.

Zní to fakt nechutně, že? No možná i proto Apple zapomněl přidat tuto položku do své aplikace HealthKit. Ačkoliv aplikace sleduje prakticky všechno od příjmu sodíku až po promile alkoholu ve vaší krvi, vynechává jednu ze základních tělesných funkcí: menstruaci. A spousta lidí se tomu veřejně diví.

Na AppStore samozřejmě existuje hromada aplikací, které možnost sledování menstruace nabízí. Period Tracker, Fertility Friend Mobile nebo Clue. Ženy tyhle aplikace používají pro širokou škálu funkcí od toho, kdy by se jim mohlo podařit otěhotnět, až k tomu, kdy mají od tamponů velikosti super přejít na super plus.

Vážně je komplexní?

Existence těchto aplikací jen dokazuje, že ženy něco takového potřebují. A vzhledem k tomu, že zhruba 50 % lidí, které se Apple snaží uspokojit, jsou ženy, je opravdu trochu zvláštní, že nezahrnul do aplikace funkci sledování menstruace. Přitom svou aplikaci nabízí jako komplexní kontrolu zdraví.

Géniové, kteří pracují v Apple, jsou možná v tomhle ohledu na úrovni dvanáctiletých chlapců, kteří se uchechtnou, když učitel použije slovo menstruace. A to je zatraceně škoda.

Zdroje: The Verge, DailyDot, fotografie: Flickr - nickandnessies

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru