Dnes vyšlo 15 článků

Apple vám dá dárkovou poukázku za jakýkoliv starý mobil nebo počítač

Už minulý týden jsme vás informovali o tom, že Apple plánuje dávat dárkové poukázky i za jiné telefony než iPhony. V roce 2013 začal odměňovat lidi za iPhone 4S, aby si koupili novější variantu. Teď je to ale poprvé, co se tento program vztahuje na všechny modely mobilních telefonů. A také na počítače.

Před týdnem jsme spekulovali, zda k tomu vůbec dojde nebo je to jen nějaký senzační drb. Ale objevily se zprávy, že program byl v pondělí skutečně spuštěn, a oficiální stránky Applu to potvrzují.

reuse_and_recycling_program

Vůbec není nutné, abyste šli vyměňovat Apple zařízení. Můžete vzít jakýkoliv mobilní telefon nebo PC.

get_an_apple_store_gift

I v případě, že nebydlíte v blízkosti Apple obchodu a chtěli byste mobil k recyklování poslat poštou, existuje tu možnost vybrat, že chcete poslat mobilní telefon jakéhokoliv modelu.

recycle_via_mail

To, kolik za svůj starý mobil dostanete, určí zaměstnanci Applu. Bude záležet na jeho stáří, stavu atd., přičemž aby vám telefon přijali, musí jít zapnout. Může se totiž klidně stát, že váš telefon nebude splňovat požadavky a nic za něj nedostanete.

Nicméně poukázku za mobil bude možné použít jen na iPhone 5c, iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus. Na Apple Watch tedy zapomeňte. A neočekávejte, že vám poukázka pokryje polovinu nákladů. Při startu podobného programu v roce 2013 dával Apple za starý iPhone 4S 900 korun.

Program by měl být dostupný ve Velké Británii, USA a také v některých částech Evropy, tak uvidíme, zda se také dočkáme.

Komentáře

Nahoru