Apple v Německu umožňuje nakupovat aplikace na fakturu

Apple po dlouhé době konečně přidal jinou možnost, jak platit za nákupy v iTunes. Doposud to šlo jen přes kreditní nebo debetní kartu, ale jak to tak vypadá, chce Apple vyhovět lidem z rozvíjejících se zemí a v Německu testuje novou funkci. Operátor O2 tam začal nabízet platbu na fakturu. A protože O2 působí i v ČR, je možné, že se tato možnost dostane i k nám.

Obyvatelé Německa, kteří jsou zákazníky O2, nyní mohou místo čísla karty do svého iTunes účtu zadat své telefonní číslo. Následné nákupy hudby, aplikací nebo knížek jsou jim pak připisovány na telefonní účet nebo odečítány z předplacené částky.

Německé O2 vlastněné Telefonicou informaci potvrdilo. Funkce se začíná rozšiřovat tiše, pro všechny uživatele bude k dispozici začátkem listopadu. Na novinku poprvé upozornil německý blogger Carsten Knobloch, který tvrdí, že možnost platby na fakturu se objevuje jak v desktopové aplikaci iTunes, tak v mobilní aplikaci.

account-itunes

Handyrechnung = účet za telefon

Možná se vám to nezdá důležité. Ve vyspělých ekonomikách skutečně nedělá uživatelům iPhone nejmenší problém platit za své nákupy kartou, ale v rozvíjejících se ekonomikách moc lidí kartu nepoužívá, dokonce ani nemusí mít bankovní účet. Apple tím tedy zpřístupní své služby uživatelům rozvíjejících se zemí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru