Dnes vyšlo 15 článků

Apple v Japonsku rozdával Lucky Bags. Za 7000 Kč jste mohli získat třeba MacBook Air

Apple v Japonsku rozdával Lucky Bags. Za 7000 Kč jste mohli získat třeba MacBook Air

Pravděpodobně jste o tom ještě neslyšeli, ale v Japonsku existuje tradice Fukubukuro. Tohle složité slovo znamená něco jako „šťastná taška“, a tak mnoho japonských obchodů v tento den nabízí tašky, ve kterých najdete nějaké překvapení. Letos se opět zapojil i Apple. A byl štědrý.

Dali byste 7000 za tašku, jejíž obsah neznáte?

Jde o to, že zaplatíte 36 000 jenů (zhruba 7000 Kč) za tašku, ve které najdete překvapení. Nebojte se, vyplatí se to. Zboží v tašce bude mít hodnotu minimálně těch investovaných sedmi tisíc, často to ale bývá ještě daleko více. Klidně se může stát, že ve své šťastné tašce objevíte MacBook.

Šlo o štěstí

Pokud jste tedy měli dost odvahy, zaplatili jste svých sedm tisíc, a doufali, že zrovna na vás se usměje štěstí. Natrefit jste mohli na jeden ze čtyř balíčků v různých hodnotách.

Všechny tašky obsahovaly Apple TV, speciální novoroční edici externí baterie Mophie, sluchátka Beats Powerbeats 2 a dárkovou kartu na iTunes v hodnotě $8. Všechno to bylo zabaleno v batohu ICON Slim Pack, který Apple nabízí jako ideální pro nošení MacBooku. Pak byly v jednotlivých variantách různé další drobnější položky – například vcelku drahý obal na iPhone Power Support Air Jacket.

luckybag2015

Tohle našel v batohu každý

Hlavním lákadlem ale bylo nějaké Apple zařízení, které se v každém batohu nacházelo. Ti nejšťastnější objevili jedenáctipalcový MacBook Air, v další variantě byl iPad Air 2. Ve třetí verzi iPad mini 3 a nejvíce lidí se bohužel muselo spokojit s 16 GB iPodem Touch.

macbook

Ti nejšťastnější dostali MacBook Air

Akce Lucky Bag začala 2.1. v 8 hodin ráno a trvala do vyprodání zásob (dlouhé fronty od ranních hodin jsou samozřejmostí). Každý člověk si mohl zakoupit pouze jednu tašku, aby byly šance vyrovnané. V podmínkách Apple měl, že obsah tašek se nedá vrátit ani vyměnit (pokud není vadný). Taky by ho lidé neměli dále přeprodávat, nicméně to se asi těžko ohlídá. Teď už se to na eBayi určitě jen hemží nabídkami nepotřebných věcí z Apple Lucky Bags.

fronty_lucky_bags_japonsk

Zájem o Lucky Bags byl obrovský

Uvítali byste podobnou akci i u nás?

Zdroje: MacTrast, PhoneArena, BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru