Apple uvolnil aktualizaci iOS 10.1

V úterý 25. října 2016 společnost Apple uvolnila pro širokou veřejnost první významnou aktualizaci operačního systému iOS 10. Hlavním vylepšením je režim Portrét, který ocení majitelé 5,5palcového iPhonu 7 Plus.

Vydaná verze iOS 10.1 přináší režim zvaný Portrét, který využívá duální kameru k zachycení záběru s rozmazaným pozadím. Tento režim je založen na vzájemné spolupráci objektivů, a to 56mm teleobjektivu a 28mm širokoúhlého objektivu. A výsledkem spolupráce těchto objektivů je portrétní fotografie s rozmazaným pozadím.

ios-10-1

Zdroj: MacRumors

Aby bylo dosaženo rozmazaného vzhledu, vytvoří se hloubková mapa, teleobjektiv zachytí obraz, rozebere ho na jednotlivé vrstvy a rozhodne, co má být rozmazáno efektem bokeh. Tento režim funguje při focení lidí, zvířat a objektů. Nicméně vyžaduje dobré osvětlení pro dosažení správných výsledků.

Aktualizační balíček přináší také opravy několika zásadních chyb, přičemž část z nich je určena pro aplikaci Zprávy (full screen efekty) a uživatele inteligentních hodinek Apple Watch. V aktualizačním balíčku nechybí ani vylepšení Bluetooth konektivity u příslušenství třetích stran.

ios-10-rezim-portret

Zdroj: YouTube

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru