Apple uvedla na trh operační systém iOS 6

Nahrát si mohou nový operační systém vlastníci smartfonů iPhone 4, 4S a 3GS, tabletů iPad druhého a třetího pokolení a také multimediálních přehrávačů iPod touch čtvrtého pokolení. Nový iPhone 5 bude mít iOS 6 předinstalován.

Obnova systému je možná přes iTunes. Vlastníci iOS 5 mohou použít přímo WiFi připojení, pokud dosahuje dostatečné rychlosti. Platforma iOS 6 byla představena 11. června na konferenci vývojářů WWDC.

Operační systém iOS 6 je plně integrován s Facebookem, má novou aplikaci Passbook pro elektronické vstupenky a slevové karty a obsahuje nové aplikace pro práci s obchody Apple. Kartografická aplikace pracuje na základě vlastních map místo využití map od Google. Nová je funkce snímání panoramatických záběrů, když tato funkce automaticky spojí jednotlivé snímky. Hlasová funkce Siri obsahuje další rozšíření jako například možnost ptát se na filmy pomocí hlasového příkazu. iOS 6 tak má více než 200 nových funkcí.

iOS 6

Prvním zařízením s iOS byl v roce 2007 smartfon iPhone. Do současné doby prodala společnost Apple kolem 400 milionů mobilních zařízení s operačním systémem iOS.

Zdroj: V3 UK

Komentáře

Nahoru