Dnes vyšlo 15 článků

Apple utratil 200 milionů dolarů za další umělou inteligenci

Společnost Apple koupila startup Turi, který se věnuje strojovému učení. Za startup, který byl založen v Seattlu, zaplatil kalifornský gigant kolem 200 milionů dolarů.

Startup Turi, který založil profesor na Washingtonské univerzitě, se specializuje na poskytování nástrojů a frameworků ostatním vývojářům pro začlenění strojového učení a umělé inteligence do svých aplikací.

macbook-336704_1280

Apple koupil další umělou inteligenci. Zdroj: Pixabay

Apple v posledních letech investoval do umělé inteligence hodně, zejména prostřednictvím nákupů. V loňském roce na podzim koupil Perceptio a VocallQ. Dále koupil Faceshift, švýcarskou společnost zabývající se motion-capture technologií, či Emollient.

„Zaměřili jsme své úsilí v oblasti umělé inteligence na funkce, které zlepšují zážitky a zkušenosti zákazníků,“ uvedl CEO Tim Cook v konferenčním hovoru. „Používáme strojové učení mnoha způsoby napříč našimi produkty a službami, včetně při doporučování písniček, aplikací a zpráv.“

Společnost Apple potvrdila také nákup společnosti Geekwire.

„Apple kupuje čas od času menší technologické společnosti, aniž bychom řešili naše plány.“

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru