Apple umožní odstranit některé aplikace

Tuto situaci zná snad každý. Máme ve svých smartphonech nainstalované aplikace, které už nevyužíváme a pouze zabírají místo v paměti. Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, v rozhovoru pro BuzzFeed uvedl, že společnost Apple momentálně zvažuje možnost odstranění některých aplikací.

Ve svých smartphonem máme všichni nějaké aplikace, které nevyužíváme, zabírají zbytečně místo na úložišti, ale vymazat je, není možné. Jedná se především o předinstalované aplikace jako jsou Tipy, Podcasty, Akcie, Novinky a další. Tyto aplikace není momentálně možné odstranit ani z domovské obrazovky a uživatelům často překáží. Tim Cook, generální ředitel společnosti Apple, v rozhovoru pro BuzzFeed potvrdil, že uživatelé by rádi měli možnost tyto aplikace odstranit ze svého telefonu nebo je alespoň schovat.

Je v tom ale háček

Některé aplikace však nebude možné odstranit. Existují aplikace, které jsou přímo propojeny s jinými aplikacemi, a proto je není a nebude možné z telefonu vymazat. Jejich odstranění by totiž způsobilo problémy. U některých ale bude vymazání umožněno.

442337651_c6dc5930e3_z

Apple údajně již brzy umožní odstranit z vašeho telefonu některé systémové aplikace

Aplikace, které není možné odinstalovat

V rámci systému iOS 8 Apple přidal aplikace Tipy, Podcasty a další jako vestavěné aplikace, které není možné odinstalovat. V systému iOS 9 uvidíte Find My Friens, Find My iPhone nebo Novinky jako nejnovější aplikace, které také nebudete moci odinstalovat.

Tim Cook také prohlásil, že není cílem Applu ubírat uživatelům místo v telefonu, nicméně v iOS 9 odinstalování aplikací ještě možné nebude. Možná, že se této možnosti dočkáme už v další verzi…

Zdroj: theverge foto: flickr

 

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru