Apple stahuje vadné adaptéry, můžete si je vyměnit

Apple stahuje některé adaptéry do zásuvky, které prodal během posledních dvanácti let. Pokud vlastníte právě takový adaptér, možná byste v rámci vlastní bezpečnosti měli uvažovat o jeho výměně. Apple totiž vymyslel bezpečnější technologii.

Podle Apple se mohou dva kolíky, které najdete u „vadných“ nabíječek k Macbookům a iOS zařízením, zlomit. V takovém případě vás při dotyku téměř jistě čeká úraz elektrickým proudem. Problém se přitom týká nabíječek prodávaných v letech 2003 – 2015, takže se jedná o mnoho majitelů Apple zařízení.

Špatné adaptéry měly být prodávány v kontinentální Evropě, Austrálii, na Novém Zélandu, v Koreji, Argentině, Brazílii a některých jiných zemích. Největších odběratelů Apple zařízení (USA, Kanada, Čína, Japonsko, Velká Británie) se to netýká, ale zrovna Česká republika je do programu výměny zahrnuta.

Adaptér si můžete vyměnit

Prostřednictvím výměnného programu, který však není povinný, nabízí Apple majitelům potenciálně nebezpečných adaptérů výměnu zdarma. Pokud chcete vědět, zda se vás výměnný program týká, podívejte se na následující obrázek.

adapter_vymena

Adaptéry pro iPhone porovnejte s obrázkem dole, co se týče Macbooku, podívejte se, zda je na adaptéru označení EUR nebo jen 4 – 5 znaků / nic. Pokud znaky nebo nic, můžete jít adaptér vyměnit do Apple Store – více se dozvíte přímo na webu Apple.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru