Apple skryl v iOS 8.2 druhou aplikaci pro Apple Watch

Apple nedávno vydal aktualizaci iOS 8.2 a ta s sebou přinesla aplikaci pro Apple Watch. Mnoho uživatelů iPhonu z ní nebylo moc nadšených, protože k čemu jim bude, když si chytré hodinky stejně neplánují koupit. A to ještě nevědí, že kromě té oficiální aplikace, která se objevila veřejně, Apple do aktualizace schoval ještě jednu.

Uvnitř systému iOS 8.2 skrývá druhá aplikace pro Apple Watch, která se na úvodní obrazovce objeví až tehdy, jakmile spárujete své hodinky s telefonem. Jmenuje se Activity a je takovým vaším fitness centerem – uchovává statistiky a informuje vás o vaší denní aktivitě.

activityapp

V aplikaci je vestavěný kalendář, který zaznamenává vaši aktivitu, snímá údaje z krokoměru zabudovaném v Apple Watch a obsahuje i seznam fitness úspěchů, kterých jste dosáhli.

appleWatchAplikace

Je docela zajímavé, že Apple aplikaci vnutil každému s aktualizací iOS. Mohl by ji přece nechat dostupnou v AppStoru jen těm, kteří si pořídí Apple Watch. A teď navíc víme, že jsou takové aplikace dvě. Jen zlomek uživatelů iPhonu si koupí hodinky, ale v jejich telefonech stejně budou dvě nepotřebné aplikace.

Dobrou zprávou je, že aplikace jak je právě třeba výše zmiňovaná Aktivita, jsou obvykle malé. Neobsahují žádnou 3D grafiku ani jiné náročné funkce, a tak pravděpodobně nezaberou velkou část vaší drahocenné paměti.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru