Apple si nechal patentovat nové technologie, chce rozpoutat revoluci ve fotografování?

iPhone už nabízí jeden z nejlepších fotoaparátů mezi smartphony, ale vypadá to, že Apple chce zajít ještě dál. Minulý týden totiž vyšel na povrch nový patent, který si zaregistroval. Týká se fotoaparátu.

Patent se vztahuje k digitálnímu fotoaparátu, který by měl fungovat na principu CCD čipu. Není na něm nic zvláštního, běžně se používá, protože skvěle zachycuje barvy. Ale kdyby se ho Applu podařilo zminiaturizovat tak, aby se vešel do iPhonu, byla by to bomba.

splitter_iphone

Proč? Umožňoval by vyfotit hezčí a věrnější barvy a podstatně lepší snímky by vznikaly také při slabém osvětlení.

splitter

Pro Apple by to byl velký úspěch, protože by fotoaparát znatelně vylepšil a zároveň by se nepřipravil ani o kousek cenného prostoru v telefonu. Na svá tenká a výkonná zařízení je hrdý, i když objemný fotoaparát z iPhonu 6 a 6 Plus trochu vyčnívá. Kdyby se mu podařilo implementovat tuto technologii, mohl by zůstat na čele mobilního focení, a přesto by si zachoval kompaktní rozměry.

Zdroj: Apple Insider

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru