Apple si došlápne na čínské padělatele sluchátek Beats

Apple si došlápne na čínské padělatele sluchátek Beats

Je tomu teprve měsíc a půl, co Apple koupil  výrobce sluchátek Beats. A nyní se Apple rozhodl k velkému kroku – vyhlásil válku všem čínským padělatelům tím, že na ně podal žalobu. Z ní se mimo jiné dozvídáme, že i okolo padělků se točí obrovské peníze.

Žaloba byla podána ve Spojených státech amerických ve státě Illinois 9. července. Žalovanými jsou „jednotlivci a podnikatelské subjekty, jež se dle našich informací a domněnek nachází v Čínské lidové republice nebo v jiných cizích jurisdikcích.“

Žaloba je mířena na online padělatele, kteří zneužívají značky a pověsti „Beats“ tím, že nabízí svoje vlastní nelicencované a padělané výrobky pod touto ochrannou známkou. Má se jednat až o tisíce různých obchodů.

Beats se snaží zabodovat i svým designem

Beats se snaží zabodovat i svým designem

 

Žaloba tvrdí, že stránky prodávající padělané Beats ročně vydělávají v přepočtu až 2 700 miliard korun, což je nepředstavitelné číslo. A je to dost na to, aby se policie a soudy zabývaly těžko polapitelnými čínskými padělateli.

Originální Beats stojí v USA až 6 tisíc korun. Některé stránky je přitom nabízí za pouhou stovku. A další stránky dokonce přiznávají, že se jedná jenom o „funkční repliky“, ale přesto si za ně účtují klidně tisícovku korun.

Padělky samozřejmě ani zdaleka nedosahují kvality originálu. Lidé jsou často s těmito padělky nespokojení, a píši opravdu negativní recenze. Například na podzim na Heurece bylo plno velice kritických recenzí. A kdo ví, jestli daní uživatelé neměli prostě padělky.

Měl autor této recenze v rukách pravé Beats?

Měl autor této recenze v rukách pravé Beats?

Beats pochopitelně chtějí odškodnění. A to není zrovna malé. Za každé použití ochranné známky Beats chce v přepočtu 40 milionu korun. Za domény chtějí „pouze“ 2 miliony korun.

Otázkou je, jestli skutečně někoho dopadnout. Do té doby nám, obyčejným uživatelům zbývá jediné – nedůvěřovat podezřele výhodným nabídkám a nakupovat pokud možno jenom z důvěryhodných obchodů.

Zdroj: mashable.com, appleinsider.com, Omar Nejai, Paul Stamatiou .

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru