Apple prý pracuje na vlastním Netflixu

Tedy aspoň to tvrdí některé titulky. Jde ale hlavně o to, že by prý měl Apple vytvářet vlastní filmový obsah. Takže čeho se dočkáme? Nezlomitelný Timmy Cook? Vražda v Curpentinu?

Apple už má své vlastní rádio Beats 1, ale Amazon a Netflix jsou dobrým příkladem toho, že lukrativní byznys se točí taky kolem filmového obsahu. Podle zprávy z The Street a jiných zdrojů se Apple snaží rovněž zapojit. Chce vytvářet vlastní exkluzivní obsah a nabízet ho nejspíš na iTunes. Nové televizní pořady by mohly být i součástí předplatného budoucí Apple TV.

Ale zatím nejásejte. Na druhou stranu se totiž povídá, že zdroj (psal pro agenturu Reuters a Bloomberg) není příliš důvěryhodný. Pokud Apple o něčem takovém uvažuje, zřejmě je projekt v raném stádiu. Je dokonce možné, že to vzniklo jako reakce na rozšíření Netflixu do desítek dalších zemí včetně ČR.

apple-tv

Obrázek: wallpapermade

Že by to stihli do září?

Nicméně podle zdroje už se Apple snažil na konci loňského roku. Tipuje, že by mohl velkolepě představit svou filmovou tvorbu v září, kdy by měl představit také iPhone 7.

Kromě toho se začátkem měsíce začalo povídat, že se Apple chystá koupit společnost Time Warner, čímž by získal mnoho populárních seriálů včetně Game of Thrones.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru