Apple prohrál další soud o patenty. Bude platit. A hodně

Soud v Delaware (USA) rozhodl, že společnost Apple na produktech iPod a iPhone porušuje patenty MobileMedia. Po téměř dvou letech soud uznal, že minimálně 3 ze 14 patentů využívá Apple nelegálně.

Společnosti Sony a Nokia se nelíbilo beztrestné znenužívání jejich vlastních patentů a tak obě firmy v roce 2010 spojily své síly a vytáhly do boje. A společně obě firmy zažalovaly Apple za porušení 14 patentů u produktů iPhone a iPod (spor se týkal dnes již neprodejných kousků iPhone 3G, iPhone 3GS a iPod Touch). U tří patentů  nakonec soud uznal nároky žalujících firem. Jedná se o technologie sloužící k telefonnímu spojení, zařízení pro osobní komunikaci, sběr a zpracování dat a o patent, který umožňuje odmítnutí příchozího (telefonického) hovoru. Dá se tedy říci, že tedy každý, kdo odmítne na ipHonu hovor, tak právě zneužil licencovaný patent.

I když soud uznal, že Apple pochybil, výše finanční kompenzace je zatím ve hvězdách. Ze zákulisí se ale proslýchá, že pokuta bude opět dost “mastná” a Apple se náležitě prohne.

Zdroj: https://www.bloomberg.com/news/2012-12-13/apple-infringes-three-patents-with-the-iphone-jury-says.html

Komentáře

Nahoru