Apple prodal v Číně více než 2 000 000 iPhonů 5 za jediný víkend

Apple prodal více než 2 miliony kusů smartphonů iPhone 5 v Číně, což je nový rekord. Jelikož těchto čísel dosáhl za jediný víkend. Jak potvrdil CEO firmy Tim Cook, zájem o nový iPhone byl enormní. Tento obrat rozptýlil obavy o budoucnost Applu, jelikož akcie firmy začaly povážlivě padat a spadly na téměř historické minimum, kdy se v pátek obchodovalo za 509 dolarů za akcii.

iPhone 5

A proto se všechny zraky s očekáváním upíraly právě k uvedení iPhonu 5 na čínský trh – start byl v pátek a počáteční prodeje nenasvědčovaly tomu, že iPhone pětka bude takový boom v Asii. Nový smartphone Applu je vybaven 4-palcovým Retina displejem a je nejtenčí a nejlehčí vůbec ze všech dosavadních jablíčkových telefonů. A ve většině míst je beznadějně vyprodán. U nás jej lze koupit již za 17 500 Kč.

Zdroj: https://mashable.com/2012/12/17/iphone-5-china-sales/

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru