Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Apple přichází s platformou CarPlay, příště snad vytvoří i Knight Ridera

Apple přichází s platformou CarPlay, příště snad vytvoří i Knight Ridera

Pamatujete si seriál Knight Rider s hercem Davidem Hasselhoffem v hlavní roli? Davidův nejlepší přítel bylo jeho chytré auto. Povídalo si s ním, promlouvalo mu do duše a radilo mu. Jak vzdálená je tato představa dnešní realitě? Kupodivu méně než byste si mysleli. Naše společnost vlastně pomalu a jistě směřuje k vytvoření takového auta.

První krok udělala americká společnost Apple, která představila platformu CarPlay umožňující propojit chytré telefony iPhone s automobilovým systémem. Platforma zahrnuje i hlasové ovládání. Nepřipomíná vám to něco? Chytré auto, s kterým si budete moct pokecat?

A co když vám navíc řeknu, že platforma se v první řadě objeví ve sportovních a luxusních autem značek Ferrari, Mercedes-Benz a Volvo. Později by se měl systém objevit i ve vozech dalších automobilek, např. BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Peugeot, Toyota a další.

Naprostý předstupeň Knight Ridera!

knight-rider-02

Princip platformy CarPlay spočívá v tom, že umožní řidičům používat jejich iPhony v autech, aniž by je to rozptylovalo a odvádělo jejich pozornost od řízení. CarPlay vám umožní telefonovat, používat navigační služby či poslouchat hudbu, největším plusem je přístup k údajům na iPhonech.

Předběžné plány vytvoření systému sloužícímu k propojení vašich chytrých telefonů a vašich aut představil Apple již v létě. Na podobných plánech však pracuje i konkurent Applu, Google.

03000b4Pc000$10$2r886;418860-top_$0J2-8maip$1Y

03000H4P0000----$10$2r885;418859-top_$0J1-eo3b0$1Y 1393866005

Zdroj: m.novinky.cz/articleDetails?aId=329252&sId&mId

Obrázek: rjrdaydreamer.blogspot.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru