Dnes vyšlo 15 článků

Apple pracuje na vlastní sociální síti, která bude konkurovat Snapchatu

Server Bloomberg uvádí, že společnost Apple pracuje na sociální síti, která se má stát konkurencí pro Snapchat a Instagram. Technologický gigant připravuje aplikaci, respektive platformu, která bude sloužit k posílání obrázků a videí. Cílovou skupinou budou mladí uživatelé, kteří využívají právě Snapchat a Instagram.

Hlavní motivací, proč se společnost do vývoje nové sociální sítě pustila, je, že tyto aplikace jsou nejvíce vytěžované prvky mobilních telefonů mladých lidí. Statistiky ukazují, že uživatel stráví denně na mobilní aplikaci Facebook průměrně 50 minut a na Snapchatu 30 minut.

facebook-1602262_1280

„Cílem tohoto projektu je nabídnout uživatelům jednoduché nástroje pro editaci a posílání videí a fotografií. Projekt je zaměřený především na generaci uživatelů vyrůstající se Snapchatem a Instagramem. Současný plán Applu vyžaduje, aby se jednalo o samostatnou aplikaci dostupnou prostřednictvím App Store. Ale předpokládá se, že společnost ji spojí přímo s některými funkcemi iPhonu, například s fotoaparátem,“ prozradil nejmenovaný zdroj serveru Bloomberg.

Apple tedy začíná vyvíjet aplikaci pro sdílení videí, která umožní uživatelům nahrávat videa, aplikovat filtry a kresby s médii, podobně jako je to u Snapchatu. A výsledné video potom mohou odeslat kontaktům anebo sdílet na Twitteru a podobně. Software je navržen tak, aby se dal používat jednou rukou a publikace videa by neměla zabrat více než jednu minutu.

Aplikace by měla nabídnout i pokročilejší funkce, jako například střih videa. Na projektu pracují lidé, kteří stojí například za Final Cut Pro a další zkušení vývojáři z oboru. Aplikace by měla spatřit světlo světa v roce 2017, ale konkrétní datum vydání bude ještě upřesněno.

Zdroj: 9to5Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru