Apple potvrdil, že jeho vývojářské centrum bylo napadeno hackery

Apple potvrdil, že jeho vývojářské centrum bylo napadeno hackery

Po třídenním tichu po pěšině Apple konečně přiznal, proč se odmlčelo vývojářské centrum pro iOS. Důvodem bylo prolomení zabezpečení hackery. Apple nyní celou záležitost vyšetřuje.

Vývojáři od Applu obdrželi e-mail, v němž společnost vysvětluje výpadek centra. Společnost již potvrdila, že e-mail je pravdivý. Vysvětluje v něm, že systém byl ve čtvrtek minulého týdne napaden hackery a ačkoliv byla veškerá osobní data vývojářů pečlivě zašifrována, není jisté, zda některá jména, e-mailové adresy a další údaje nemohly být zveřejněny.

Apple proto okamžitě celý systém shodil a pracoval na jeho vyčištění; nyní pracuje také na celkové předělávce vývojářských systémů, updatu softwaru a přestavění databáze.

Jak vyplývá z e-mailu i informací, které poskytl sám Apple, hackeři napadli pouze účty vývojářů. Běžné účty na iTunes útokem ohroženy nebyly. Apple čekal s oznámením tři dny, během kterých se snažil přesně zjistit, jaká data byla cílem útoku. Zatím také není jasné, kdy bude vývojářské centrum opět v provozu.

Zdroj: https://goo.gl/UdkJA

Zdroj obrázků: https://goo.gl/UdkJA

Komentáře

Nahoru