Dnes vyšlo 15 článků

Apple postaví v Evropě dvě datacentra za 1,7 miliardy eur

Apple ve své tiskové zprávě oznámil, že věnuje 1,7 miliardy eur na výstavbu dvou nových datových center v Evropě. Obě budou provozována na energie z obnovitelných zdrojů a budou poskytovat online služby, jako je iTunes, iMessages a Siri pro evropské zákazníky Applu. Centra budou postavena v západním Irsku a v Dánsku na Jutském poloostrově a v obou místech by měla být funkční do roku 2017.

„Jsme vděční za pokračující úspěchy v Evropě a hrdí, že naše investice podporují komunity napříč kontinenty,“ uvedl Tim Cook. „Tato významná investice představuje největší projek v Evropě. Jsme rádi, že rozšíříme svou činnost, vytvoříme stovky pracovních míst a představíme vám řešení postavené na obnovitelných energiích.“

V posledních letech došlo k mnoha stavbám datových center v Evropě a důvod je jasný. Společnosti tak reagují na obavy, že k datům uloženým na americké půdě má přístup NSA.

Obě nová centra budou mít rozlohu 166 000 m2 a přinesou výhody i obyvatelům daných oblastí.  V irském centru bude i venkovní vzdělávací prostor a naučné stezky pro školy o obnovitelných energiích. Přebytečné teplo, které budou servery produkovat, bude využíváno na vytápění místních domů.

rendering

Takhle bude vypadat datové centrum v Irsku

Apple také dodal, že chce přispět k evropskému hospodářství. Už nyní zaměstnává 18 300 lidí v 19 evropských zemích. Jen za poslední rok jich totiž dva tisíce přibyly. A novými datovými centry se přičtou další stovky.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru