Apple porušil patent a hrozí mu pokuta až 21 miliard korun

Společnost Apple ve svých zařízeních neoprávněně využívá technologii, kterou má patentovanou Univerzita Wisconsin – Madison. Soud již rozhodl a nyní společnost s notoricky známým logem nakousnutého jablka čeká na vyměření výše peněžní pokuty.

Společnosti Apple za dlouhodobé využívání patentu hrozí pokuta ve výši až 862 milionů dolarů, což je v přepočtu více než 21 miliard korun. Posláním technologie je vylepšit výkon procesoru. Používá se u čipů, jejichž označení je A7, A8 a A8X. Těmito čipy disponují zařízení iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus a několik nejnovějších verzí iPadů.

Nové funkce a 3D Touch

Apple porušil patent.

Technologie, která vychází z patentu Wisconsin Alumni Research Foundation z roku 1998, vlastní právě výše zmíněná univerzita. Podala na společnost Apple žalobu a soud rozhodl v její prospěch. Technologický gigant Apple odmítá celou kauzu komentovat.

Vysoká pokuta za neoprávněné využívání patentu

Celému případu předsedá americký okresní soudce William Conley, který uvedl, že Apple porušením patentu mohl způsobit astronomické škody. Částka by se tak mohla vyšplhat až na 862 milionů amerických dolarů. Nicméně, konečná výše pokuty je stále v jednání. Pakliže by soud zjistil, že Apple porušil patent záměrně, mohla by se horní hranice pokuty ještě zvyšovat.

Zdroj / Foto: NBC News

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru