Apple podrazili jeho vlastní právníci

Apple podrazili jeho vlastní právníci

Před rokem jakási firmička jménem FlatWorld podala žalobu na Apple. Celé to vypadalo jako další z řady tzv. „patent troll“ žalob proti nejznámější tecnologické společnosti od firmy, která už kromě podávání žalob nemá nic moc na práci.

Tento týden soud uvolnil informace, týkající se vlastnictví firmy FlatWorld. Odhalení je to poněkud šokující. Většinu firmy vlastní philadephský profesor designu Slavko Milekic. To je v pořádku. Co je zajímavější je fakt, že 35% firmy má pod kontrolou právník jedné z advokátních společností, které se starají o záležitosti Applu, společnosti Morgan, Lewis & Bockius. Vyšetřování ukázalo, že advokát John McAleese společně se svou ženou plánoval masivní patentový útok proti Applu již od ledna 2007 – tedy od chvíle, kdy Apple poprvé předvedl svůj iPhone.

Šel by proti Applu i Google nebo Nokia?

Jennifer McAleese se spojila s celou řadou tzv. „patent troll“ firem a přesvědčila je, že ona a Milekic mají v rukávu eso, které jim zajistí vítězství v žalobách proti Applu a zeptala se jich, zda a kdy se přidají. Zkontaktovala například patentové právníky Googlu a Nokie, firem, o nichž je známo, že mají s Applem dlouhodobé spory ohledně patentů.

Celou dobu jí radil její muž, John McAleese, který měl přístup k interním údajům Applu. Sám tvrdí, že se jich nedotkl. Apple to ale vidí jinak.

Johm McAleese byl z advokátní společnosti okamžitě propuštěn. Oba manželé celou situaci odmítli komentovat, stejně jako gigant Apple. Žaloba na povedené manžele ale na sebe nenechá jistě dlouho čekat.

Zdroj: https://arstechnica.com/tech-policy/2013/06/apple-betrayed-by-its-own-law-firm/2/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru