Dnes vyšlo 15 článků

Apple podala žalobu na a.pl

Společnost Apple se rozhodla podat u patentového úřadu žalobu proti polské službě a.pl, protože se odmnívá, že participuje na jejím jménu a pověsti.

Minulý měsíc soud v USA přiznal společnosti Apple náhradu ve výši 1 miliardy dolarů za porušení patentových práv s největším konkurentem – jihokorejskou společností Samsung. Apple vede dalších několik desítek patentových sporů po celém světě. Kdekoliv se objeví náznak využití jablka sváru, tak se Apple brání.

Jméno Apple je patentováno jako všeobecná ochranná známka po celém světě. Podle Adama Taukerta z polské patentové kanceáře je používání a.pl porušením práv. Naopak generální ředitel a.pl Radoslaw Celinski označil obvinění Apple za podivná a neoprávněná. Bude zajímavé sledovat, jak se k žalobě postaví polský soud. V České republice existuje mnoho webových stránek, které využívají k propagaci jméno Apple nebo podobná loga a výrobky. Mohou se tak stát předmětem žaloby pokud Apple začne spory i s tímto segmentem trhu.

Zdroj: Inquisitr

Komentáře

  • Hlavně, že to nemá nic společného s elektronikou a spol.Apple to nijak nepoškozuje, ale soudit se musí :-D Právníci asi nemají co dělat…

    • krcmic

       Jsou v tom prachy, o nic jiného nejde.

Nahoru