Dnes vyšlo 15 článků

Apple plánuje novou službu, která umožní malým firmám přijímat platby přímo na jejich iPhonech bez nutnosti platebního terminálu

Apple plánuje novou službu, která umožní malým firmám přijímat platby přímo na jejich iPhonech bez nutnosti platebního terminálu

Společnost Apple na nové funkci pracuje přibližně od roku 2020, kdy zaplatila asi 100 milionů dolarů za kanadský startup Mobeewave, který vyvinul technologii pro chytré telefony pro přijímání plateb klepnutím na kreditní kartu. Systém bude pravděpodobně používat čip NFC, který se v současnosti používá pro Apple Pay.

Aby dnes mohli obchodníci přijímat platby na iPhonu, musí používat platební terminály, které se zapojují do telefonu nebo s ním komunikují přes Bluetooth. Chystaná funkce místo toho promění iPhone v platební terminál a umožní uživatelům, jako jsou food trucky a kadeřníci, přijímat platby přiložením kreditní karty nebo jiného iPhonu na zadní stranu jejich zařízení.

Tento krok by mohl mít dopad na poskytovatele plateb, kteří se spoléhají na iPhony společnosti Apple, aby usnadnili prodej, jako je Block Inc.’s Square, která dominuje trhu. Pokud Apple umožní jakékoli aplikaci používat novou technologii, pak Square může nadále přijímat platby prostřednictvím zařízení Apple, aniž by se musel starat o poskytování vlastního hardwaru. Pokud Apple vyžaduje, aby obchodníci používali Apple Pay nebo svůj vlastní systém zpracování plateb, mohlo by to přímo konkurovat Square.

Není jasné, zda bude možnost přijímání plateb označena jako součást Apple Pay, ačkoli tým pracující na této funkci pracuje v rámci platební divize společnosti Apple od doby, kdy byl přenesen z Mobeewave. Není také známo, zda Apple má v úmyslu pro tuto funkci navázat partnerství se stávající platební sítí nebo ji spustit samostatně.

Zdroj, foto: bloomberg.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru