Apple odhalil iPad Air

Apple odhalil iPad Air

Včera Apple odhalil pátou generaci svého iPadu pojmenovanou iPad Air. Oproti starším modelům je tento model tenčí a lehčí a stejně jako iPhone 5S obsahuje 64-bitový procesor.

Předchozí iPad vážil 0.63kg, nový iPad váží 0.45kg. Tlouška se totiž zmenšila o 20% – z 9.4mm na 7.5mm. Stejně tak se zmenšil i rám, do kterého je zasazen samotný displej. Apple dokonce říká, že iPad Air je nejlehčí velký tablet na světě.

9.7 palcová obrazovka má stejné rozlišení jako předchozí generace – tedy 2048×1536. Stejně jako u iPhone 5S i zde je použit 64-bitový čip A7. To má mít za následek až dvojnásobný výkon.

Hry na tabletech mají čím dál tím lepší grafiku

Hry na tabletech mají čím dál tím lepší grafiku

Oproti prvnímu iPadu má iPad Air 8x  větší všeobecný výkon a 72x větší výkon, co se týče grafiky. iPad Air má navíc M7 pohybový koprocesor, který využívá data z gyroskopu či kompasu.

Jsou zde rovněž zabuduvány 2 mikrofony pro lepší komunikaci při volání a nahrávání videa. Díky duálním anténám by se měla zvýšit rychlost při připojení na Wi-fi sítě. Dokonce by se mělo o dvojnásobné zrychlení.

Zadní kamera má rozlišení 5 megapixelů, což je stejně jako měl iPad 4. Baterie by měla vydržet 10 hodin normální provozu. A cena? Ta bude stejná jako u ostatních iPadu, v USA bude tedy 16GB verze stát $499 (10 000Kč).

K dostání budou i tyto tenké obaly

K dostání budou i tyto tenké obaly

Dostupná bude ve dvou barevných kombinacích – v bílé se stříbrnou zadní stranou a v černé s šedou zadní stranou.Do prodeje by měl být uveden celosvětově 1. listopadu, ale zatím není jasné, jestli se to týká i nás Čechů.

Nová generace tabletů od Apple přichází právě v čas. iOs App store překonal 1 milion aplikací a toto číslo stále rychle roste. Téměř půl milionů z těchto aplikací je navrženo speciálně pro iPad. Konkurence se těmto číslům nemůže rovnat.

App Store kromě počtu aplikací překonal i další milník – bylo zde uskutečněno více než 60 miliard stažení aplikací.

zdroj: mashable.com, apple.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru