Apple nesmí prodávat iPhone

Kvůli soudnímu sporu nesmí společnost Apple prodávat na území Mexika žádný ze svých chytrých telefonů iPhone. Ani jednu z dosud vydaných generací nelze pořídit v žádném mexickém internetovém obchodu. Neseženete jej ani v kamenných obchodech. Firma Apple tak kvůli tomuto sporu přichází o poměrně znatelné zisky.

Celý spor vznikl kvůli fonetické shodě názvů iFone a iPhone. Přičemž iFone je mexický telekomunikační operátor a iPhone je (jak asi dobře víte) světoznámý mobilní telefon s původem z Ameriky. iFone byl založen v roce 2003. Apple začal prodávat svůj iPhone poprvé o čtyři roky později. V tuto chvíli však není pro Apple nic ztraceno. Stále totiž existuje možnost, že se zástupci iPhonu domluví s právníky od iFonu.

PS: Zkuste vyslovit 4x za sebou: iFone (ífoun) bez iPhonu (ajfounu).

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru