Dnes vyšlo 15 článků

Apple nemůže prodávat hodinky ve Švýcarsku kvůli sporu o patent

Jedna nula pro švýcarský hodinářský průmysl. Prodej chytrých hodinek značky Apple byl ve Švýcarsku zakázán – alespoň prozatím. Důvodem je spor o právo na duševní vlastnictví.

Na stránkách švýcarské televizní stanice RTS se objevila zpráva o tom, že patent jablka patří již 30 let švýcarské společnosti William Longe. Z tohoto důvodu nemůže společnost Apple začít v zemi prodávat své chytré hodinky. Zákaz bude trvat minimálně do konce letošního roku. Poté už by se Švýcaři měli dočkat hodinek Apple.

Pro Apple dobrou zprávou je, že patent vyprší 5. prosince 2015. Poté již může vstoupit na švýcarský trh se svou novinkou. Patent podala v roce 1985 značka Leonard, jejímž majitelem je společnost William Longe. Nikdo v té době netušil, že Apple začne vyrábět i hodinky.

Hodinky Apple Watch představila americká společnost v březnu, nicméně na seznamu zemí, kde se budou hodinky prodávat, chybělo právě Švýcarsko. Nyní je důvod známý.

Švýcarsko bude mít smůlu

Předpokládá se, že hodinky budou mít na švýcarském trhu velký úspěch. Když v roce 2010 na trh přišel mobilní produkt iPad, tak byl ve Švýcarsku velmi oblíbený a na švýcarském trh byl mezi prvními trhy, kde se iPad objevil. Tentokrát si příznivci Applu ve Švýcarsku budou muset počkat o něco déle než ostatní evropské země.

apple-watch-homescreen

Hodinky Apple Watch jsou prvním novým produktem firmy od doby, kdy do funkce generálního ředitele nastoupil Tim Cook. Prodej hodinek by měl být v prvních devíti zemích (US, UK, Austrálie, Kanada, Čína, Francie, Německo, Hong Kong a Japonsko) zahájen 24. dubna.

Zdroj: Mashable.com, foto: technobuffalo

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru