Dnes vyšlo 15 článků

Apple navrhuje systém AirTags, díky kterému najdete ztracené věci

Apple navrhuje systém AirTags, díky kterému najdete ztracené věci

Apple vyvíjí systém zvaný AirTags, který se napojí na věci, které byste mohli ztratit. Pokud je opravdu ztratíte, pomůže vám je najít – vlastně jejich polohu dokonale určí. 

AirTags jsou navrženy tak, aby vám pomohly najít položku, na kterou jste je umístili. Položku následně dohledají pomocí připojení Bluetooth na vašem iPhone. Systém použije také čip U1 pro iPhone 11 , který by mohl nabídnout ještě přesnější sledování. Sledování s dlouhým dosahem u AirTags by mohlo využít funkci v iOS 13 spoléhající na připojení Bluetooth z jiných zařízení Apple. Společnost plánuje AirTags odhalit ještě tento rok.

V dubnu se začaly objevovat zvěsti o předpokládaných AirTagech od společnosti Apple. MacRumors nedávno poskytl některé screenshoty pro AirTags na iPhone, odhalující jak by zařízení fungovala. Podle MacRumors budou AirTags pracovat s aplikací „Najít“ v iOS. AirTags budete moci umístit na objekty, jako jsou klíče či taška, a sledovat jejich polohu pomocí nové položkyv aplikaci Najít v iOS. MacRumors naznačuje, že Apple by mohl pomocí rozšířené reality s fotoaparátem vašeho iPhonu ukázat, kde přesně se vaše označení položka nachází.

Nastavení AirTagů je údajně stejně snadné jako tahání značky na zařízení AirTag a umístění v blízkosti iPhone. Je to podobné jako spárovat Apple AirPods s iPhone. Jakmile se zařízení AirTag spáruje s vaším telefonem, budete moci položku pojmenovat AirTag.

Zdroj, foto: businessinsider.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru