Apple musí zaplatit 626 milionů dolarů jako náhradu škody v patentovém sporu kvůli iMessage a FaceTime

Porota rozhodla, že kalifornská společnost Apple musí zaplatit celkem 626 milionů dolarů jako náhradu škody za porušení patentů texaské společnosti VirnetX. Aplikace iMessage, FaceTime a další porušily patenty.

VirnetX obviňuje technologického giganta z porušení čtyř ze svých patentů, které zahrnují především metody komunikace v reálném čase přes internet.

Apple_store_fifth_avenue

Apple musí zaplatit pokutu ve výši 626 milionů americký dolarů

Společnost VirnetX je označená jako patentový trol, neboť se jedná o patentovou holdingovou společnost prodávající pouze jeden produkt. Zaměstnává čtrnáct pracovníků a měsíční nájemné kancelářských prostor činí 5 000 dolarů. Texaská firma vydělává peníze tím, že licencuje patenty jiných firem a potom je žaluze za porušení duševního vlastnictví.

V současné době vlastní asi osmdesát patentů, mezi nimiž jsou i čtyři patenty, které používá Apple. VirnetX je předtím odkoupil od Science Applications International Corporation.

Spor se táhne od roku 2012

Společnost VirnetX zažalovala jablíčkovou firmu v roce 2012 za porušení patentových výsad. Už tehdá soud rozhodl ve prospěch firmy VirnetX, přičemž kalifornský velikán měl zaplatit 368 milionů dolarů. Nicméně v roce 2014 soud své rozhodnutí odvolal, protože údajně došlo k chybám ve výpočtu. A obě strany povstali před soudem minulý týden.

Nová porota usoudila, že Apple dluží za porušení patentů ještě více. Údajně patenty porušila úmyslně, a proto byla pokuta zdvojnásobená.

Ačkoliv VirnetX zažádal o náhradu škody ve výši 532 milionů dolarů, soud rozhodl o vyšší částce. Apple musí zaplatit 625 milionů amerických dolarů. Společnost Apple se u soudu odvolala a chce se soudit znovu.

Zdroj / Foto: Money CNN

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru