Apple musí zaplatit 368 milionů za narušení patentů

Soud v Texasu uznal společnost Apple vinnou z porušení patentu společnosti VirnetX a nařídil zaplatit 368 milionů dolarů kompenzace. Porušení se týká technologie, která se používá v aplikaci Face Time. Žaloba se projednává od listopadu 2011 a týkala se použití patentu v tehdy novém iPhonu 4S.

VirnetX tvrdí, že společnost Apple využívala mnoho let technologii VirnetX a techničtí specialisté potvrdili, že při vývoji Face Time se neohlíželi na jakékoliv patenty. Apple se naopak domnívá, že není nic společnosti VirnetX dlužná, protože nevyužívala práva, která si nárokuje. Původně VirnetX požadovala zaplatit 708 milionů dolarů.

Společnost VirnetX se v srpnu tohoto roku obrátila na Federální obchodní komisi USA s návrhem, aby byl zakázán dovoz Apple výrobků s použitými patenty. Komise nyní případ zkoumá. VirnetX podala také žaloby proti společnostem Cisco, Avaya a Siemens.

VirnetX se soudila také s Microsoftem a obdržela v roce 2010 mimosoudní kompenzaci ve výši 200 milionů dolarů. V USA často dochází k patentovým sporům a některé společnosti vyvinou a zaregistrují patent, který zasahuje obecným způsobem do řady technologií a získávají potom peníze z kompenzací. Společnost VirnetX vyrábí pouze jeden produkt s názvem Gabriel Connection Technology, který se zabývá integrací zajištěného internetového připojení v existující programové vybavení.

Zdroj: Forbes

Komentáře

Nahoru