Apple možná pohřbí Lightning konektor. V nových iPhonech má použít USB-C

Podle zprávy z The Wall Street Journal bude další generace iPhonů disponovat standardizovaným USB-C konektorem namísto konektoru Lightning.

Nicméně přechod na USB-C port společnost Apple ještě stoprocentně nepotvrdila. Otázkou totiž zůstává, proč by to dělala, když doteď šla se svým vlastním typem konektoru proti proudu. Ale na druhou stranu jablíčková společnost použila USB-C na počítačích MacBook, a tak proč by ho nemohla použít i na iPhonech.

iphone-518101_1280

Zdroj: Pixabay

Také je možné, že si The Wall Street Journal informaci o USB-C konektoru špatně vyložil a Apple ho nepoužije v samotných telefonech, ale v napájecích adaptérech. Tím pádem by mohli majitelé zařízení Apple nabíjet iPhone či iPad i nabíječkou určenou pro MacBook.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru