Dnes vyšlo 15 článků

Apple možná do iOS přidá nouzový režim

Nebude to nic nového, jen trochu uzpůsobí snímač otisků prstů. Apple totiž podal žádost o patent, z něhož vyplývá, že by uživatelé mohli pomocí otisku aktivovat tísňový režim. Položíte na snímač konkrétní prst a přístroj se okamžitě uzamkne a zablokuje tak přístup k osobním informacím.

Patent pojednává také o automatizovaném systému varování. Nejen že se telefon sám zamkne, ale zapne se fotoaparát a mikrofon pro nahrávání. Záběry budou následně zaslány na uživatelem zvolený nouzový kontakt nebo místní policii. V patentu zazněl i návrh, že by telefon automaticky mohl vytočit 911 (obdoba 112) a poskytnout dispečerovi GPS souřadnice telefonu.

fingerprint

Vzhledem k tomu, že uživatelé nouzový režim spustí dotykem konkrétního prstu, vypadá to, že je určený pro záchranu sebe sama. Mohlo by se to hodit, například když se zraníte a potřebujete si zavolat pomoc. Jenže v takových mimořádných situacích většinou nemáte moc času na přemýšlení, jaký prst položit na snímač.

Otázkou však zůstává, proč by bylo v takové situaci třeba zamknout telefon a znemožnit přístup k osobním informacím? Možná Apple s funkcí zamýšlí něco jiného. A nebo taky ne. Společnost si pravidelně podává patenty jen tak bez úmyslu jejich uskutečnění. Uvidíme.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru