Dnes vyšlo 15 článků

Apple Macbooky dokáží fungovat 24/7 a i tak jsou nejspolehlivější

Jakmile jednou okusíte jablko, nikdy nepřestanete – naprosto jednoduchá logika, kterou vám potvrdí snad každý spokojený majitel Apple produktu. Avšak, proč to tak je? Mají v sobě Apple produkty něco natolik kouzelného, že se do nich na první pohled zamilujete? Nebo jsou spíše nejspolehlivější produkty na zeměkouli?

O výhodách a nevýhodách produktů kalifornského Applu jsme psali již nesčetněkrát, tentokrát bychom však nechtěli ukazovat naše subjektivní názory (z pohledu uživatelů), ale spíše pár statistických údajů, které se týkají nesmrtelné řady Macbooků.

Proč? Jsou totiž nejspolehlivější!

Magazín Consumer Reports provedl v rozmezí 2010 – 2015 výzkum na 58 000 odběratelích s ohledem na poruchovost jednotlivých produktů a celkovou spolehlivostí značky. Ten ukázal, že zhruba 20 % zákazníků se pokazil notebook v prvních 3 letech od jeho nákupu. V případě Macbooku je však toto číslo o 10 % nižší. Na pomyslném druhém místě se ocitl Gateway a Samsung s 16 % a následně Acer, Lenovo, HP, Dell, ASUS a Toshiba, kteří se pohybovaly na úrovni 18 – 19 %.

apple-macbook-gear-patrol-lead-full

Apple Macbooky jsou nejspolehlivější laptopy na trhu

To je i poměrně pádný argument na to, proč IBM začala v poslední době nakupovat hromadně Macy (a produkty Applu) do běžných kancelářských prostorů. 

Macbook můžete používat ještě déle a i tak vydrží

Běžný uživatel počítače s Windowsem využívá svůj notebook cca 20 hodin týdně, zatímco u Macbooků je toto číslo o 15 % větší. Hold, uživatelé si ho chtějí užívat co nejvíce, proto jsou zvyklí ho mít zapnutý třeba 23 hodin týdně. Je proto zajímavé, že i když Macbook využíváte podstatně delší dobu, neprojevuje se to nějak na počtu reklamací (ba naopak).

Můžete ho používat podstatně déle a i tak vydrží

Můžete ho používat podstatně déle a i tak vydrží

Zdroj: YTgearpatrol, macblog

Komentáře

Nahoru