Dnes vyšlo 15 článků

Apple má za sebou nejlepší čtvrtletí v historii společnosti

Jak již titulek sděluje, Apple má za sebou nejlepší čtvrtletí v historii celé společnosti a to díky novým iPhonům 6 a 6 Plus. Apple jich prodal necelých 75 milionů a to v posledních třech měsících. Zisk Applu tak stoupl o neuvěřitelných 37% na 18 miliard dolarů. Jsou to větší zisky, než například u Gazpromu v prvním čtvrtletí roku 2011, kdy činily 16,2 miliardy dolarů.

maxresdefault

Sice Apple tímto nevytvořil celosvětový rekord, mezi firmami v ziskovosti a prodejích, ale ve své historii byl toto čtvrtletí jednoznačně nejlepším. Jak říká generální ředitel firmy, Tim Cook: “Zájem o produkty Applu je stále obrovský, až to předčilo naše očekávání. Je to neuvěřitelné a těžké tomu uvěřit, ale je to tak.”

Macy také trhly svůj osobní rekord, když jeho tržby vzrostly o 15% na rekordních 5,5 milionu kusů. Aby toho nebylo málo, další rekord se podařilo utrhnout i iTunes, mezitímco co tržby iPadu stále klesají na 18% (21 400 000 kusů). Tim dále poznamenal, že Apple prodá každou hodinu neuvěřitelných 30 000 nových iPhonů.

Apple iPhone je jeden z nejprodávanějších gadgetů (technologických přístrojů) všech dob.

Celý televizní průmysl prodal méně než 60 milionů televizorů v posledním čtvrtletí. Tabletů se prodalo 54 milionů. Velikou zajímavostí je, že iPhone těsně mohl trumfnout celý počítačový průmysl. Počítače Lenovo, HP, Mac, Dell tyto všechny dohromady prodali méně než 84 milionů stolních počítačů v minulém čtvrtletí. Kolik Applu s iPhonama chybělo, už si každý z vás dokáže spočítat sám.

Za takovým úspěchem v posledním čtvrtletí samozřejmě stojí také trh v Číně, na kterém je Apple teprve krátce, ale daří se mu zde náležitě. Prodej Applu v Číně stoupl o 70% v posledním čtvrtletí a Apple poprvé prodal více iPhonů v Číně než v USA.

Za úspěchem stojí také fakt, že nové iPhony se dostaly na hlavní i vedlejší trhy mnohem dříve, než tomu bylo v předchozích letech, což Applu pomohl zvýšit své prodeje. iPhone 6 je k dispozici ve 130 zemích světa

zdroj: money.cnn.com

“You get in life what you have the courage to ask for" - Oprah Winfrey. That's all the matters.

Komentáře

Nahoru