Dnes vyšlo 15 článků

Apple má dluhy, které extrémně rostou

Světově proslulá americká technologická společnost Apple i přes obrovské množství hotovosti má neuvěřitelné dluhy, které se závratnou rychlostí zvětšují. V letošním roce si formou firemních dluhopisů půjčila pouze pivovarnická společnost AB InBev, neboť se spojovala s konkurentem SABMiller.

Kalifornský gigant od roku 2013 vydal dluhopisy v hodnotě 80 miliard dolarů a zařadil se mezi nejvíce zadlužené společnosti v USA, přičemž je se svou výší celkového dluhu hned za konglomerátem General Electric a telekomunikačními firmami AT&T a Verizon. Ačkoliv uvedené společnosti se snaží svůj dluh neustále snižovat, společnost Apple následuje opačný trend a svůj dluh nesmírnou rychlostí prohlubuje.

iphone-410311_1280

Apple má obrovské dluhy, které stále rostou. Zdroj: Pixabay

V letošním roce už proběhly celkem tři emise v řádu devíti nul, například minulý čtvrtek byla emise v hodnotě sedmi miliard dolarů. Odborník Jordan Chalfin z výzkumné firmy CreditSights dokonce podotkl, že doporučuje sázet spíše na Microsoft než Apple, protože Microsoft disponuje lepším kreditem.

Apple s notoricky známým logem nakousnutého jablíčka používá finanční prostředky k výplatě dividend a zpětnému odkupu akcií, čímž dochází k umělému navyšování jejich ceny. Nicméně problémy společnosti se podepsaly na neustále klesající ceně akcií už od poloviny loňského roku.

Apple disponuje velkou částkou peněz v hotovosti. Velké zásoby má v zahraničí, a to konkrétně 215 miliard z celkových 232 miliard dolarů. Pokud by došlo k přesunu peněz, musely by být zdaněny 35 procenty, a proto je pro Apple výhodnější se zadlužit než sáhnout po zahraničních fondech.

Zdroj: EURO

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru