Dnes vyšlo 1 článků

Apple koupil společnost, která by mohla vylepšit životnost baterie

Apple koupil společnost, která by mohla vylepšit životnost baterie

Apple koupil startup s názvem LuxVue, který vyrábí energeticky úsporné LED. Okamžitě se vyrojily spekulace o tom, že by akvizice mohla majitelům iPhonů přinést delší životnost baterie. Že se vám to nějak nezdá, když startup vyrábí energeticky úsporné LED? Společnost LuxVue totiž pracuje i na technologii displejů.  

Apple získal LuxVue Technology, mladou společnost, která mimo jiné pracuje na mikro-LED technologii displejů. Je tedy docela zřejmé, že by technologie mohla být začleněna do budoucích Apple zařízení. Pak by se jistě zlepšil jas obrazovky, ale také výdrž baterie.

Není to tak žhavé

Ve skutečnosti se však není vůbec třeba znepokojovat, protože Apple za posledních 18 měsíců koupil 24 společností. K současné akvizici se navíc vyjádřil následovně:

„Apple čas od času kupuje menší technologické společnosti a obecně nemluvíme o tom, jaké s nimi máme plány.“

Takže nic nového. Tohle Apple říká vždycky, když koupí nějakou společnost. Navíc ani není jisté, kolik za LuxVue vlastně zaplatil. Celé je to opředené tajemstvím a Apple se očividně snaží na koupi příliš neupozorňovat. Zřejmě totiž není ještě úplně jisté, jak hodlá společnost využít.

Zdroje: TechCrunch, Bloomberg, fotografie: Flickr – Chris-Havard Berge

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru