Dnes vyšlo 1 článků

Apple koupil Matcha kvůli doporučovacím algoritmům

Apple koupil Matcha kvůli doporučovacím algoritmům

Společnost Apple oznámila, že zakoupila webové stránky Matcha.tv, které sloužili k doporučování filmům. Kromě toho Matcha byla i aplikace na AppStore a patřila mezi TOP 15 stahovaných aplikací v zábavní sekci. Důvodem k akvizici byl pravděpodobné algoritmus Matchy, který dodával „správný obsah správným lidem.“

Přes iTunes se denně stáhne více než 800 tisíc dílů televizních seriálů a 350 tisíc filmů. iTunes tedy generuje obrovské příjmy a je jasné, že Apple se je bude snažit ještě zvýšit. Tomuto účelu by tento algoritmus, který automaticky (a správně) doporučí podobné seriály či filmy, jistě dobře posloužil.

Takhle vypadala Matcha ještě když fungovala

Takhle vypadala Matcha ještě když fungovala

Oficiálně Apple oznámil akvizici tento týden, ale spekuluje se, že akvizici proběhla již v květnu, kdy Matcha byla nečekaně uzavřena. Dle prvotních spekulací se  cena  za Matcha pohybovala okolo 1 milionů dolarů (asi 20 milionů Kč), ale dle nejnovějších spekulací to bylo až 10x tolik.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru