Dnes vyšlo 15 článků

Apple koupil firmu WifiSLAM zaměřující se na navigaci v budovách za 20 milionů dolarů

Americký technologický gigant Apple koupil malého výrobce mapových aplikací pro chytré telefony WiFiSlam. Apple, který měl loni s vlastním mapovým systémem pro telefony iPhone velké problémy, zprávu potvrdil, hodnotu transakce však nesdělil. Spekuluje se, že za privátní firmu ze Silicon Valley Apple zaplatí asi “jen” 20 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že WiFiSlam není žádnou obrovskou korporací, je velice pravděpodobné, že integrace firmy do korporátních struktur Apple proběhne ještě letos. Kdy se ovšem objeví její produkty v portfoliu Apple, není zatím známo. Tiskový mluvčí Apple to odmítl komentovat.

WifiSLAM je dva roky starý start-up, který se zaměřil na vývoj mobilních aplikací pro detekci pozice uživatele ve stíněných prostorách pomocí Wi-Fi signálu. Svůj software společnost dosud nabízela za licenční poplatek vývojářům mobilních aplikací a geolokačních služeb.

Velké technologické společnosti soutěží o to, která nabídne mapové aplikace ve vyšší kvalitě.

Apple loni v tomto boji utrpěl těžkou porážku, když jeho vlastní mapový systém, vyvinutý firmou TomTom pro nové verze iPhonů, vyvolal značné stížnosti zákazníků. Uživatelé si stěžovali především na nepřesnosti. Objevovaly se v nich i takové kuriozity, jako že například Berlín leží uprostřed Antarktidy nebo že ve Vilniusu v Litvě je přistávací ranvej letiště zasazena do kopcovitého terénu. A právě WiFiSlam má pomoci Applu uspět v tomto nekončícím boji, kdy soupeří se společností Google o prvenství v oblasti mapových podkladů pro mobilní zařízení. Společnost Google již však vlastní systém „in-dorové“ navigace. Jejich navigace je využitelná v některých velkých veřejných prostorách jako jsou letiště, sportovní a nákupní centra.

Komentáře

Nahoru