Dnes vyšlo 15 článků

Apple Keynote: iPhone 6s, iPad Pro, iPad mini 4 a spousta dalších novinek

Dne 9. září 2015 se konala významná konference v San Franciscu. Gigantická společnost Apple si pro tuto příležitost pronajal prostory divadla Billa Grahama. Před divadlem se začaly tvořit dlouhé fronty milovníků jablíčkových zařízení již kolem sedmé hodiny ranní, přičemž oficiální začátek byl o tři hodiny později. V následujících řádcích se můžete podívat na představené novinky.

A nezůstaneme „pouze“ u iPhonů 6s a 6s Plus a iPadu Pro, neboť konference přináší i další zajímavosti.

iPhone 6s a iPhone 6s Plus

Nejočekávanější novinkou konference jsou modely iPhone 6s a iPhone 6s Plus. Oba telefony nabízí to nejlepší. Přestože jsou designově totožné jako před rokem představené modely iPhone 6, nabízí mnohá vylepšení pod povrchem. Těšit se můžete na nový OS 9 (který vyjde 16. září), propracovaný displej, lepší kamery a další technické vychytávky.

Snímek-obrazovky-2015-09-09-v-20.30.04

Nové iPhony

Rozměry

  • iPhone 6s: 138,2 x 67,6 x 7,1 mm
  • iPhone 6s Plus: 158,2 x 77,9 x 7,1 mm

Materiál

Společnost Apple použila k výrobě nových modelů hliník série 7000, který je v porovnání se standardním hliníkem o 60 % silnější. Hmotnost hliníků je stejná. Nový iPhone je odolnější a tělo se jen tak neohne.

Barevné provedení

iPhone 6s je k dostání ve čtyřech barevných variantách – Silver, Gold, Space Gray a nově Rose Gold. Nejedná se o růžové zlato, jako je tomu například u chytrých hodinek Apple Watch. Jedná se pouze o barvu. Cena všech barevných variant je stejná.

iPhone-6s

Čtyři barevné verze

Procesor

Výkon iPhonů zajišťuje procesor Apple A9, který je vyráběn pomocí 14nm technologie, a koprocesor M9. Nový procesor je o 70 % rychlejší než desktopové procesory. Jeho grafika dosahuje konzolové úrovně. Výkon zařízení je tedy vyšší, což oceníte při hraní her a používání náročných aplikací.

Apple-A9

Procesor Apple A9

Fotoaparát

Zadní kamera se pyšní rozlišením 12 Mpx a dokáže natáčet videa 4K. Přední kamera má nově 5 Mpx. Apple fotoaparáty na obou stranách zařízení výrazně vylepšil. Zadní fotoaparát se speciálním snímačem od Sony s označením RGBW slibuje vyšší kvalitu fotografií. V neposlední řadě fotoaparát disponuje čočkou, která se skládá z pěti na sebe položených safírových sklíček. Fotit tak můžete i při horším světle, aniž byste ztráceli na kvalitě fotografií.

3D Touch display

Zbrusu novou specialitou letošních iPhonů je 3D Touch display. Ve své podstatě se jedná o technologii Force Touch, kterou v loňském roce získaly hodinky Apple Watch a MacBooky. Technologie rozpozná tlak, který uživatel vyvíjí na displej. Na základě toho je schopna reagovat v aplikacích a hrách. Nové označení 3D Touch znamená, že zařízení rozpozná tři úrovně stlačení (ťuknutí, stlačení a silné stlačení). Každá úroveň vyvolá jinou akci.

Cena

Nové modely iPhone 6s a iPhone 6s Plus jsou k dostání za stejnou cenu jako předchozí verze (které jsou nyní zlevněné). Do České republiky by se iPhony měly dostat až 24. října a na Slovensko až 31. října.

Apple TV 4. generace

Apple TV se vzhledem podobá předchozím dvou modelům, nicméně je o něco větší. Stále se jedná o drobné zařízení s mnoha funkcemi. Může sloužit jako hub pro HomeKit, přičemž můžete inteligentní techniku v domácnosti ovládat na dálku. Stačí mít Apple TV zapnutou a připojenou k domácí WiFi síti.

Apple-TV-

Apple TV s ovladačem

Hardware

Design je naprosto stejný s předchozím modelem, ale nová Apple TV 4. generace se dočkala lepšího a výkonnějšího hardwaru. Výkon zajišťuje dvou jádrový, 64 bitový procesor Apple A8, který je spárovaný s 1 GB RAM. Vestavěné 32 GB a 64 GB úložiště je zpřístupněné pro uživatele, zatímco u předchozí verze 8 GB úložiště sloužilo pouze pro cache. Apple se rozhodl pro konzervativní rozlišení 1080p, přestože iPhone dokáže natáčet videa 4K.

tvOS

Televize nyní disponuje plnohodnotným operačním systémem tvOS. Prostředí je uživatelsky stejné jako u předchozích verzí Apple TV. Přibyly pouze některé ikonky, například App Store.

Siri

Významnou funkcí je digitální asistentka Siri, která vám pomůže při hledání obsahu v aplikacích, v obchodě iTunes, ve službě Apple Music a další. Aktivuje se pomocí tlačítka na ovládači. A když už jsme u ovladače, ten si prošel také výraznou změnou. D-pad nahradila dotyková plocha a přibyly tlačítka Home Button a Siri.

Cena

  • Apple TV s 32 GB úložištěm: 149 $
  • Apple TV s 64 GB úložištěm: 199 $

V České republice se nové Apple TV dostanou do prodeje o konce roku. Nejprve se začnou prodávat v USA, a to už koncem následujícího měsíce.

Apple-TV1

Ceny Apple TV

Apple Watch Sport Gold a Rose Gold

Nejdražší řada hodinek Apple Watch Edition nabízí luxusní varianty Gold a Rose Gold. Nyní se elegancí, kterou vtiskávají barvy Gold a Rose Gold, pyšní také nejlevnější řada Apple Watch Sport. Cena hodinek Apple Watch Sport začíná na 390 € a nová barevná provedení budou stát stejně.

Apple Watch Sport není obohacen o nový hardware či funkce. Apple rozšířil pouze paletu barev, aby zákazník mohl sladit barvu hodinek s barvou iPhonu. Zatímco u Apple Watch Edition se jedná o pravé zlato, u Apple Watch sport jde o hliník série 7000.

apple watch sport

Apple Watch Sport Gold a Rose Gold

Operační systém watchOS 2 vyjde 16. září

S hodinkami je spjatý také nový operační systém watchOS 2, který pro chytré hodinky Apple Watch vyjde již 16. září. Největší změnou systému je podpora pro nezávislé aplikace třetích stran, jež budou na hodinkách funkční bez nutnosti mít stejnou appku pro iPhone. Novinkou je také režim NightStand, díky němuž se vám ukáže čas na šířku displeje.

watch os 2

watchOS 2

Nové řemínky pro Apple Watch

Přestože jsme se letos nedočkali druhé generace chytrých hodinek Apple Watch, společnost představila alespoň nové řemínky. Zakoupit si je můžete v Apple Storu. Jejich cena je 49 dolarů (1 200 Kč). Nechybí ani speciální RED edice, která unikla již před konferencí.

Apple-Watch-Bands

Rozmanité barvy řemínků

Apple-Watch-Bands-

Speciální RED edice

iPad Pro se speciální Apple Pencil

Apple představil nejočekávanější iPad Pro s úhlopříčkou displeje 12,9“. Nabízí spoustu funkcí a jedná se o nejvýkonnější a nejlepší iPad, který kdy Apple vyrobil. Je vhodný pro hraní her, sledování seriálů a dobře se na něm píše.

Novinkou operačního systému iOS 9 je Split View, díky čemuž si můžete displej rozdělit. Rozlišení displeje je 2732 x 2048 pixelů a nabízí 5,9 milionů barev. Se stejnou hustotu se může pyšnit například MacBook Pro Retina. iPad Pro je poháněný procesorem Apple A9X a výdrž baterie při běžném používání je deset hodin. Nový iPad Pro je 22x rychlejší než původní iPad a jeho grafický výkon je 360x vyšší než u iPadu.

iPad Pro

Velkolepý iPad Pro

Specialitou je propracovaný audio systém se čtyřmi reproduktory, které reagují na to, jak zařízení držíte. Tloušťka iPadu je 6,9 mm a váží 1,57 libry. Dále Apple představil iPad Pro Smart case, což je speciální fyzická klávesnice pyšnící se svým minimalismem.

iPad Pro 2

Dají se na něm hrát hry

V neposlední řadě je součástí iPadu stylus Apple Pencil se speciální technologií. Dokáže rozeznat, jakým stylem tlačíte na tužku a jak silně kreslíte či píšete.

Pencil

Stylus Apple Pencil

K dostání budou tři barevné varianty – Silver, Gold a Space Gray. Předpokládaný prodej je letos v listopadu. A jaké jsou ceny?

  • 32 GB verze (WiFi only) – 799 $
  • 128 GB verze (WiFi only) – 949 $
  • 128 GB verze (WiFi Cellular) – 1 079 $
  • Apple Pencil – 99 $
  • Obal s klávesnicí – 169 $
ceny

Ceny iPadů

iPad mini 4

Nejnovější a nejmenší iPad mini 4 přichází s mnoha změnami. Zatímco v loňském roce gigant představil pouze nové zlaté varianty a doplnil Touch ID, letos se změnil i po hardwarové stránce. iPad mini 4 se svými rozměry 203,2 x 134,8 x 6,1 mm je vybaven procesorem A8 a koprocesorem M8. Vylepšení nastává také u fotoaparátu, což se ukáže později, neboť Apple bližší informace k němu neprozradsil.

iPad mini 4 podporuje Split Screen, díky čemuž si můžete obrazovku rozdělit na dvě části a sledovat tak dvě aplikace zároveň. Cena nového iPadu mini 4 bude začínat na 399 $.

ipad mini 4

Nový iPad mini 4

Stojánky pro iPhone 6s

Na konferenci se Apple zmínil také o nových stojáncích pro iPhone 6s a starší generace. Stojánky disponují konektorem Lightning. Jelikož ladí s barvami iPhonu 6s, můžete si vybrat Gold, Silver, Space Gray či Rose Gold variantu. Nejspíše se jedná o kovové provedení.

ML8L2_AV4

Stojánek Rose Gold

Komentáře

Nahoru