Apple je nejhodnotnější značkou na světě, přestože prodej iPhonů klesl

Společnost Interbrand každoročně sestavuje žebříček nejhodnotnějších firem světa, přičemž na prvním místě se už několik let drží kalifornský gigant Apple. Hodnota společnosti Apple meziročně vzrostla o 5 % na 178,1 miliard dolarů, a tím se dostala před konkurenci jako Google, Microsoft či Samsung. A to i přesto, že zažila v letošním roce historicky první pokles prodejů iPhonů.

Apple od roku 2002 stabilně roste, přičemž právě v roce 2002 měl hodnotu 5,2 miliard dolarů. Druhé místo obsadil Google, jehož meziroční hodnota stoupla o 11 % na 133,3 miliard dolarů. A na třetí příčce se umístila Coca-Cola, jejíž hodnota meziročně klesla o 7 % na 73,1 miliard dolarů.

interbrand-apple-2016

Zdroj: MacRumors

Velice zajímavý je také graf znázorňující nejrychleji rostoucí společnosti, ve kterém se společnost Apple neobjevila kvůli „pouhému“ 5% nárůstu. Z grafu plyne, že nejrychleji rostoucí společností je Facebook (48 %), dále Amazon (33 %), LEGO (25 %), Nissan (22 %), Adobe (21 %) a Starbucks (20 %).

interbrand-top-growing-2016

Zdroj: MacRumors

Zdroj: MacRumors

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru