Apple jde až moc nebezpečně proti proudu, chce být druhým Tesla Motors?

Apple si až moc nebezpečně zahrává s ohněm. Více a více jejich zaměstnanců utíká k Tesla Motors s dokonalým vedením vizionáře Elona Muska (novodobého Steva Jobse). Společnost na to odpovídá vlastním projektem Titan.

Tesla Motors pod vedením Elona Muska a Apple pod správou Tima Cooka. Oba silní a vlivní muži se silnými společnostmi. Tesla Motors již nějakou dobu produkuje nová luxusní a moderní auta, Apple klenoty technologie. I tak si dosti konkurují. Řada těch nejlepším zaměstnanců Applu totiž začíná přecházet do Tesla Motors, důvod? Nelíbí se jim koncept Applu, který začíná postrádat nastolený styl Steva Jobse. Dle dostupných informací se Tesla Motors chystá zaměstnat přes 150 bývalých Apple zaměstnanců.

Jak na to Apple hledí? Otevírá projekt Titan

Zřejmě se to Applu nelíbí a proto se také začíná až moc nebezpečně odlišovat a otevírá další projekt. O jeho existenci jako první informoval The Wall Street Journal. Apple dle zprávy totiž tajně vyvíjí automobil na elektřinu. Dle dostupných informací by vozítko mohlo připomínet minivan. Zprávy zevnitř hovoří také o tom, že celou koncepci již před rokem schválila hlava Applu CEO Tim Cook.

icar

První koncepty Apple car

Aktivní práce na Titanu

Celý projekt vzniká po taktovkou produktového designéra Steva Zedesky, který v minulosti dělal i pro Ford. Aktivnímu výzkumu se dle informací v současné době věnuje více jak 1000 zaměstnanců Applu z nejrůznějších odvětví, což jen dokazuje, že to nebude žádný vedlejšák, ale opravdu hlavní projekt, kterým chce technologický gigant zazářit. No, nezbývá než jen čekat. Jedná se opravdu o odvážný krok, uvidíme, zda ho Apple nepokazí.

apple-car-concept

Informace je zatím čerstvá, na originální koncepty si budeme muset ještě počkat. Myslíte si, že auto od Applu je dobrý krok? Myslíte, že to bude další propadák?

foto konceptů: cultofmac

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru