Dnes vyšlo 15 článků

Apple iPad 2: Jak obstojí nejpopulárnější tablet na světě?

Apple iPad 2: Jak obstojí nejpopulárnější tablet na světě?

Přinášíme vám slíbené pokračování naší série článků o tabletech, který má za poslání zmapovat současnou nabídku tabletů a poradit vám s výběrem toho správného pro vás. V dnešním díle se zaměříme na jablečný přístroj Apple Ipad druhé generace.

Předchozí díl: Tablety útočí… s naší pomocí se naučíte bránit těm špatným

Dražší, levnější… jakou variantu zvolit?

V prodeji najdete hned několik variant. Jedná se o přístroje s pamětí od 16 GB do 64 GB a s nebo bez 3G modulu. Nejnadupanější model, tedy 64 GB paměti + 3G modul, vás vyjde na 17 990 Kč. Pokud se však spokojíte pouze se 16 GB paměti a vystačíte si pouze s wifi připojením k internetu, klesne cena na přijatelnějších 11 490 Kč. Musíte si však uvědomit, že iPad neumožňuje žádné rozšíření paměti a pro někoho může být 16 GB paměti málo.

Lesk a bída jablečného tabletu

Celkově působí Apple Ipad 2 velmi kompaktním dojmem. Zatímco většina ostatních tabletů sází na “filmový” poměr stran 16:10, iPad volí klasický “časopisový” formát 4:3. I díky této vlastnosti začaly, kromě elektronických knih, vznikat pro platformu iOS i elektronické verze tištěných časopisů. V tomto ohledu Apple silně překonal svojí konkurenci. Displej iPadu je typu IPS (druh aktivního displeje TFT) s velmi vysokou intenzitou podsvícení, který se hodí i do slunečného počasí.Prostředí operačního systému iOS se někomu může zdát, ve srovnání s poslední verzí Androidu, jako zastaralé. V podstatě se setkáte pouze se zástupci jednotlivých aplikací – s ikonami. Na druhou stranu právě tohle řešení může řadě lidí vyhovovat. Kdo by se chtěl na svém iPadu koukat na flashové animace, tak na to může zapomenout. Absence flashe a jiných moderních prvků je daní za velmi dobrou výdrž baterie. Při surfování na webu iPad vydrží více jak 11 hodin provozu, při přehrávání filmu pak okolo 10 hodin a 45 minut.

Další předností iPadu je množství dostupných a hlavně kvalitních aplikací, které musí projít schvalovací procesem. Do svého zařízení si tak vždy stáhnete pouze bezpečnou aplikaci, která nebude způsobovat nestabilitu přístroje. Bohužel si ale za většinu kvalitních aplikací musíte připlatit.

Klady:

 • Pevná kovová konstrukce
 • Svižný chod systému
 • Videohovory (FaceTime)
 • Výdrž baterie
 • Aplikace
 • App Store
 • Kryt zařízení – Smart Cover

Zápory:

 • Absence widgetů na ploše
 • Flash
 • Vyndávání SIM karty
 • Nastavení některých aplikací

Celkově je Apple iPad jedním z nejlepších přístrojů na trhu ať už po stránce hardwaru, ergonomie, výdrže ale i operačního systému. Je ideálním prostředníkem pro konzumaci obsahu – čtení elektronických knih a časopisů, brouzdání po internetu či přehrávání videa. Pokud uvažujete o koupi iPadu, tak ho určitě doporučujeme!

[poll id=”74″]

Komentáře

Nahoru